Usługi

Profilaktyka

W Dentosferze wszystkie zabiegi profilaktyczne wykonuje wykwalifikowana higienistka dentystyczna pani Patrycja Klejbach. Pani Patrycja uzyskała dyplom Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu kończąc studia licencjackie na kierunku Zdrowie Publiczne i specjalności Higiena Dentystyczna.
W Dentosferze odpowiada za zabiegi instruktażu higieny jamy ustnej, scaling i piaskowanie oraz zabiegi fluoryzacji i lakowania zębów mlecznych. Jest osobą niezwykle empatyczną, wykonującą swoja pracę drobiazgowo, z ogromnym zaangażowaniem. Jest uwielbiana przez małych pacjentów.
Dlaczego warto usuwać kamień i osad z zębów? Czym różni się scaling od piaskowania?

Scaling – usuwanie kamienia za pomocą ultradźwięków

Kamień nazębny usuwa w Dentosferze lekarz lub wykwalifikowana higienistka stomatologiczna. Kamień usuwa się skalerem ultradźwiękowym. Skaler kruszy twarde złogi nazębne. Złogi to zastygła płytka nazębna, która powstaje kiedy niedokładnie myjemy zęby.

Nieusuwanie kamienia nazębnego może prowadzić do stanów zapalnych dziąseł, których skutkiem może być np. paradontoza.

Piaskowanie – usuwanie osadu z pożywienia

Osad pozostaje na zębach jako barwnik z pożywienia. Największe znaczenie ma spożywanie dużej ilości herbaty, kawy i palenie papierosów. Osad usuwamy piaskarką, uderzając kryształkami wodorowęglanu sodu w zabrudzoną powierzchnię zęba.

Zęby po zabiegu są jaśniejsze i lśniące!