Usługi

Stomatologia dziecięca

Kiedy rozpocząć dbanie o zęby naszych pociech?

Jak przygotować dziecko do wizyty u stomatologa?

Jestem mamą 15-letniego Wiktora i 10-letniej Hani

Mali pacjenci są szczególnymi gośćmi w Dentosferze. To dla nas bardzo ważne by czuli się tu swobodnie i bezpiecznie. Każde dziecko jest wyjątkowe i każde wymaga indywidualnego podejscia, jednak w Dentosferze wiemy, że dla wszstkich dzieci najważniejsze jest życzliwe, pełne zrozumienia podejscie i szczery uśmiech na twarzy personelu medycznego.

Zanim rozpocznie się leczenie, każdego małego pacjenta zapraszamy na wizytę adaptacyjną gdzie może poznać personel, otoczenie gabinetu i urządzenia. Zapraszamy do Dentosfery rodziców z dziećmi już od pierwszego roku życia. Chętnie doradzimy jak dbać o zęby pociech i jak często należy odwiedzać gabinet.

Higienę jamy ustnej moich dzieciaków rozpoczęłam już zanim pojawiły się ich pierwsze zęby. Stosowałam do tego celu gazę nawiniętą na palec i namoczoną w wodzie. Dzięki takiemu zabiegowi przyzwyczajałam nasze maluchy do penetracji jamy ustnej już od pierwszych dni życia. Potem nie miały problemu z myciem zębów. Traktowały tę czynność równoznacznie z myciem twarzy czy rączek.

Kiedy pojawiły się pierwsze zęby zakupiłam nakładkę silikonową na palec i myłam zęby bez użycia pasty. Ok pierwszego roku życia nabyłam szczotkę do zębów dla dzieci 0-2. Najpierw ja myłam ich zęby, potem dawałam im do gryzienia i zabawy. Po dwóch miesiącach do szczotki dodałam odrobinę pasty. W ten sposób utrzymanie czystości jamy ustnej stało się dla moich dzieci naturalną czynnością higieniczną.